Konkurse „Euro Rock Vilnius 2004“ dominavo I*R* (bei Axis)

PRANEŠIMAS ŽINIASKLAIDAI
Vilnius, 2004 m.
gegužės 12 d.


Praėjusį šeštadienį (gegužės 8 d.) Vilniuje, klube “Jazz Club” pasibaigusiame jaunų grupių konkurse “Euro Rock 2004” nugalėjo ir kelionę į muzikinį seminarą Duisburge (Vokietija) iškovojo Vilniaus trejetukas I*R*.

Konkurso komisiją (vadovas – Darius Užkuraitis, ideologas – Dovydas Bluvšteinas) tiesiog pritrenkė aštrus, beatodairiškas, šūkiu “Fuck Fashion” vedinas I*R* rokas. Už energingą, ekspresyvią, geriausias Amerikos roko tradicijas atitinkančią grupę komisija balsavo vieningai. I*R* iki šiol jau yra laimėjusi ne vieną konkursą debiutuojančioms grupėms.

Antroji vieta paskirta taip pat vieningai – ją laimėjo britų roką atliekanti grupė AXIS. Jai atiteko antrasis prizas – įrašų sesija “Tamsta” studijoje. Šalia britpopo tradicijų įtakotų hitų “New Day” ir “Waste Of Time”, iš Šiaulių kilę atlikėjai atliko ir klasikinį koverį “Helter Skelter” bei visiškai naują dainą, papuoštą “00’ųjų” roko stilistika bei klavišinių partija. Jai komisijos nariai pranašavo didelę ateitį.

Į konkurso finalą taip pat prasimušė šiek tiek prasčiau nei atrankoje sugrojusi geras “hard’n’heavy” tradicijas propaguojanti grupė CARPE DIEM, kurioje buvo ir kaunietiško kraujo. Tuo tarpu susirinkusius spontaniškumu ir energija gerokai nustebino “funky rock” atliekantis kolektyvas NAME IT. Grupės vokalistui pasirodymo metu netyčia visu svoriu užvirtus ant būgnų komplekto, žiūrovai šį incidentą sutiko stovėdami, plodami ir šaukdami: “Bravo! Rock’n’Roll!”

“Euro Rock” tęsia nutrūkusių “Blogiausių grupių festivalių” tradiciją. Įvairiais metais Duisburge pas legendinį gitaristą ir prodiuserį P.Bursch lankėsi šio festivalio laureatai “Bovy”, “empti”, “Merlin”, “SH”, “Sumerland”, “Dr. Green”, “Zima”, “Bitės”, “Framed” (dabar – “Tema”) ir “Relanium”. Pastarosios dvi grupės bei iš kažin kur užklydęs suomių kolektyvas “Lapko” buvo ciklo pasirodymų svečiai.


Jonas Oškinis, konkurso komisijos narys („Ore“ ir „Zona“ informacija)