Euro Rock Seminar 2003
ŽINIASKLAIDOS PRANEŠIMAI

 

GRUPĖ "RELANIUM" VOKIETIJOJE IŠSISKYRĖ PROFESIONALUMU
Tautvydė Valentaitė, "Lietuvos žinios", No. 261 (10690), 2003 11 08


Grupės "Relanium" nariai: (iš kairės) Audrius Piragis,
Martynas Lukoševičius, Arūnas Lukaševičius, Laura
Čepukaitė ir Donatas Paulauskas į Vokietiją vyko
ne savęs pristatyti, o sukurti ką nors naujo

Mes bandome rasti kompromisą likti savimi ir taikytis prie klausytojų Neseniai grupė "Relanium" dalyvavo Duisburge vykusiame seminare "Eurorock". Lietuviai buvo vyriausi ir, kaip patys sakė, geriausiai grojantys.

Jau antrą dešimtmetį Vokietijoje vykstančiame seminare tradiciškai dalyvauja grupės iš Vokietijos, Anglijos, Olandijos ir Lietuvos. Pagrindiniam renginio organizatoriui Peteriui Bruschui mūsų tautiečiai parūpo prieš daugelį metų, kai lankydamasis Lietuvoje jis susidomėjo legendine grupe "Antis". "Pamatęs, kad lietuviai irgi neblogai supranta roką, į programą įtraukė ir mūsų šalį", - pasakojo "Relanium" lyderis Donatas Paulauskas. "Eurorock" seminare prieš tai dalyvavo Lietuvos grupės "Empti", SH, "Summerland", "Bitės".
 

Kalbos problema
        "Į seminarą norima surinkti kuo įvairesnius žmones ir pažiūrėti, kaip skirtingų kultūrų atstovai supranta muziką", - sakė Paulauskas. Po pristatomojo koncerto organizatoriai visus atlikėjus suskirstė į keturias grupes. Naujose kompanijose lietuviams pirmiausia iškilo kalbos problema. "Iš pradžių buvome kiek sutrikę. Ateini, kalba "lūžta". Ne paslaptis, kad lietuviai prasčiausiai kalba angliškai. Visi vieni į kitus žiūri, kas dabar bus", - pasakojo muzikantai. Prieš repeticijas vykdavo įvairios profesionalių muzikantų paskaitos. Į "Eurorock" atvyko prodiuserių iš Olandijos, Anglijos, Vokietijos. "Tokiuose seminaruose jie galbūt ieško naujų srovių, stebi, ką jaunimas nori groti, kurti", - sakė lietuviai. Taip pat dalyvavo, anot Donato, "baisiai mandras" vokiečių būgnininkas, grojęs net su Eltonu Johnu.


Lietuviai mano, kad seminare jie grojo ir
dainavo geriausiai.

Nemokėjo groti

"Relanium" nariai seminare buvo vyriausi ir, kaip patys sakė, grojantys profesionaliausiai. "Susirinko nelabai mokantys groti aštuoniolikmečiai. Tačiau jie visi buvo kupini idėjų, energijos. Lietuviai to neturi. Net mes prieš šešerius metus, kad ir kaip prastai grodami, neturėjome tokio tikėjimo ir noro", - prisiminė atlikėjai. Vokalistė Laura Čepukaitė pasakojo patekusi į "baisiausią" grupę. "Turbūt mėnesį pasimokiusi ir aš pagročiau kaip vokiečių būgnininkas. Gitaristė taip pat vos akordus sugebėjo sudėlioti", - sakė mergina.
Gitara skambinantis Donatas džiaugėsi patekęs į vieną grupę su pankais. "Paauglystėje grojau pankroką, tad man nebuvo labai sunku su jais susiderinti. Be to, buvo vienas labai linksmas anglas, kuris kiekvieną rytą akis pasidažydavo mėlynai. Per pirmąją repeticiją jis liepė mums visiems atsistoti ir šokinėti, nes nėra "tūso", - juokdamasis pasakojo vaikinas. Lietuviai liko sužavėti jaunuolių užsidegimo bei nuoširdumo. "Mes esame labiau sukaustyti. Iš seminaro dalyvių pasimokėme, kaip tikėti tuo, ką darai, kiek jausmo įdėti į muziką, jie iš mūsų - kaip reikia groti", - sakė Audrius Piragis. Pasak atlikėjų, grupėse nebuvo idėjinių lyderių, tad lietuviams savo kompanijose "teko daryti tvarką".
"Relanium" nariai nusivežė "samagono" su čili pipirais, kurį pristatė kaip tradicinį lietuvių gėrimą. "Vyresniems patiko, tačiau nemažai buvo ir tokių, kurių skrandis reagavo blogai", - prisiminė muzikantai. Jaunuoliai prisipažino, kad rytais po tokių linksmybių atsikelti nebūdavo lengva, bet vokiečių tvarka ir reiklumas buvo geras pavyzdys.
Seminarui baigiantis įvyko koncertas, o visos sukurtos naujos dainos įrašytos geroje studijoje padedant aukščiausio lygio prodiuseriams.


Suburtos naujos grupės kasdien repetuodavo
po 3-4 valandas.

Kvietimas

Grupė "Relanium" susikūrė prieš penkerius metus, tačiau iš senųjų muzikantų liko tik Donatas ir Laura, o kiti atlikėjai nuolat keičiasi. Naujos sudėties grupė susirinko tik prieš kelis mėnesius, tad kolektyvui ši kelionė buvo ir gera proga artimiau susipažinti. "Jaučiu, kad labai susidraugavome. Nė karto nesusipykome. Kuo toliau, tuo linksmiau. Viskas tik gerėja", - sakė dainininkė Laura. "Mes bandome rasti kompromisą - likti savimi ir taikytis prie klausytojų. Jei grosi tik tai, kas patinka, ir tai nuneši į radijo stotį, tau mandagiai pasakys "ačiū" ir taip visą gyvenimą liksi rūsyje", - tikino vienas atlikėjų.
Duisburge sutikti anglų prodiuseriai "Relanium" pakvietė dalyvauti Didžiojoje Britanijoje birželio mėnesį vyksiančiame festivalyje. Prieš tai muzikantai norėtų įrašyti savo albumą.