tai - Papajaus išmintisbet, jei nedomina, grįžk į Stygas

Čia skelbiami įvairūs straipsneliai, recenzijas ir t.t., kurie, mano nuomone, gali būti įdomūs "Sygų" klausytojams. Kol kas - tai tik mano rašinėliai, bet jei jūs atsiūsit ką nors ar rasit įdomią medžiagą, mielai ją įdėsiu.
1. Galvijų ženklinimo auskarų konkurso epopėja

Aš jau seniai supratau, kad nemaža dalis atsakomybės už beviltišką šalies padėtį tenka Lietuvos valdininkijai. Tiesiogiai su jais nesusidurdamas, aš įsivaizdavau, kad jie pavogia gana daug, bet galvojau, kad yra ir kitų svarių krizės priežasčių.
Šiais metais, kai krizė visiškai paralyžavo muzikos verslą, teko imtis ir įvairių nemuzikinių darbų. Tarp kitų reikalų, padėjau vienai įmonei kautis gana garsiame valdiškame konkurse dėl galvijų ženklinimo numerių tiekimo. Kai sužinojau, kaip tas konkursas buvo vykdomas, man neliko jokių abejonių dėl to, kas yra kaltas dėl apgailėtinos Lietuvos ekonominės padėties. Supratau, kad jie pavagia ne daug, o viską. Bent jau viską, ką gali. O gali jie tikrai nemažai.
Kam tokie dalykai yra įdomūs, pasiskaitykit labai netrumpą, bet kvapą gniaužiantį dokumentą, kurį parašiau firmos, gaminusios tuos ženklinimo numerius dar iki konkurso paskelbimo ir bandžiusios dalyvauti "viešąjame" konkurse, užsakymu. Dokumento priedai sudaro nemažą, arti 100 puslapių bylą (labai primenančią garsųjį O. Benderio "Delo" apie pogrindinį milionierių Koreiko), todėl jų čia nepatalpinau, o tik palikau tų dokumentų sąrašą.
2. Lietuviškos džiazo istorijos knygos leidimo sukeltos mintys:
ar būtina kartoti pasenusius autoritetus, ar galima pasiūlyti naują interpretaciją?

Jau, tikriausiai, galvojot, kad niekada jokio straipsnio čia nebus. O gi ne. : ) 
Tai, kad jis seniai parašytas - gryna teisybė. Aš tiesiog norėjau dar kartą jį peržvelgti ir pataisyti tai, kas išgąsdino Ore leidėjus. Bet, be kelių smulkmenų, nelabai radau prie o prikibti. Jis, aišku, "zanudnokas", bet, matyt, tox jau mano rašymo stilius. 
Tikiuosi, kad jūs vis dėlto suprasit, ką aš čia norėjau išdėstyti. Bent jau mano draugas, kurio paprašiau perskaityti rašinuką, nieko ypatingai mandro jame neaptiko.
 
3. Kitų rašinių kol kas nenusimato, nebent įmesiu kokį fragmentą iš aukščiau minimos džiazo istorijos (man patikėtas skyrius apie 9-ą ir 10-ą dešimtmečius - Acid Jazz, M-Base, Neo-bop ir kt. šiuolaikinius dalykėlius). Beje, parašykit, ar jums būtų įdomu apie tai paskaityti čia, Stygų tinklapyje. Ir aplamai, apie idėją išleisti tokią knygą ir mano pasvarstymus straipsnyje. Ačiū ir iki. Sėkmės, taip sakant.
 

į Stygas