Kalėdos su šeima


poilsis su Feriu


Dzūkija 1996


Italija 1996


Nida 1997


Kinija 2002

 
Jūnė

Jūnė (sceninis dainininkės pseudonimas) gimė XX amžiaus pabaigoje, vidurnaktį, Lietuvos Pietuose – Dzūkijoje. Dainuoti ir koncertuoti pradėjo vaikystėje, dalyvavo respublikiniuose vaikų ir jaunimo renginiuose. Turi profesionalų muzikinį išsilavinimą. Dainininkės atliekamos muzikos stilistinę įvairovę apsprendė jos platus muzikinių pomėgių ratas. Nuo mažens ji klausėsi Toto Cutugno ir Sade, Scorpions ir Tinos Turner, Al Jarreau ir Emmylou Harris. Žanrų įvairovė atsispindi ir pirmąjame jos soliniame CD „Mintys Smėlyje“, kurį įrašant dainininkei talkino geriausi Lietuvos jazz, country, ir rock muzikantai. Daugumos dainų muzikos autorius – kompozitorius Algirdas Klova, kuris, kaip ir Jūnė, domisi daugeliu muzikos žanrų ir stilių. Tai apsprendė albumo kūrinių įvairumą. Apie šį savo darbą Jūnė pasakoja: “Tris metus šis albumas laukė savo gimimo. Per tą laiką pažinau daug įdomių žmonių, pamačiau daug gražių šalių, išgirdau jūras nuostabiausios muzikos. Visa tai įtakojo mane, bandančią išreikšti save muzikoje. Albumas “Mintys smėlyje” - šventės ir kasdienybė, meilė ir ilgesys, svajonės ir realybė, baimė ir tvirtumas - tai moteris manyje.”

Užaugusi dainingoje Dzūkijoje, Jūnė nevengia padainuoti autentiškų Lietuvių liaudies dainų. Tai atvedė ją į folkloro ansamblį „Vydraga“ su kuriuo ji ir dabar aktyviai koncertuoja. Su meile ir pagarba dainininkė žvelgią į autentišką, senąją visų Pasaulio tautų liaudies kūrybą. Noriai mokosi dainų iš savo kolegų su kuriais drauge teko koncertuoti: Pierre Koijatte (Senegalas), Lilly Drumevos (Bulgarija), Irinos Surinos (Rusija), Lauros Polimeno (Italija). Visą šią patirtį realizuoja su Algirdo Klovos folk-jazz kvintetu.

Jūnės pomėgis country muzikai atsirado palyginti neseniai (prieš dešimtį metų). Ji dainavo country muzikos grupėse „Grass & Ever”, “Bluegrass Friends” (su Jeff Weaver iš JAV), subūrė savo ansamblį „Wild West“. Šiuo metu aktyviai koncertuoja su A.Klovos „Fiddling Project“.

Su minėtomis grupėmis ir atlikėjais Jūnė dainavo įvairiuose folkloro, country, folk-jazz renginiuose Latvijoje, Belgijoje, Farerų salose, Vokietijoje, Italijoje, Portugalijoje, Rusijoje, Kinijoje, Danijoje, daugelyje Lietuvos miestų. Netrukus ji ruošiasi dalyvauti festivaliuose Country Bauska (Latvijoje), Luunja Suvekantri (Estijoje) ir konkurse „Country Europa“ Mrągowo (Lenkijoje).

Kritikai ir muzikai nuolat pažymi originalaus tembro Jūnės balsą, savitą stilistinę atliekamos muzikos traktuotę. Dainininkė sako, kad mene viskas turi būti ir gražu ir įdomu. Tai neatsiejami dalykai.Be dainavimo Jūnė dirba renginių organizatoriaus darbą. Jos prisilietimą jautė ne vienas LCMA suvažiavimas, įvairios muzikos festivaliai, konkursai, konferencijos, Vilniaus mokytojų namų renginiai.
 

 Albumas "Mintys smėlyje"
 
Dainos (mp3, 128 kbps)
 

 Tu kiškeli, lelimoji  3:05  [2,83 MB]
(su Algirdo Klovos kvintetu, iš albumo "Mintys smėlyje")

 Poor Wayfaring Stranger  3:30  [3,20 MB]
(
demo)

 Vasara  2:44  [2,51 MB]
(demo)

į viršų          į titulinį           angliškai

 Vingio parke, Vilniuje


Jūnė ir grupė


"Mėnuo saulužę vedė"


Vydraga


Bluegrass Friends
su Jeffu Weaveriu


prieš koncertą
su Pierre Koyatta


Jūnė 2002